SEKRETY RYBAKÓW

4.10.2020

"'Pójdźcie za mną, a zrobię was rybakami ludzi!.'" - Mat 4:19

Jezus powiedział swoim uczniom, ” zrobię was rybakami ludzi.” Jaki wspaniały opis ich przyszłych ról; Jezus zrównał ich poprzedni zawód z ich nowym powołaniem. Uczniowie byli w stanie natychmiast użyć swojej poprzedniej wiedzy tak by stać się ekspertami w czymś nowym. Jak to? Co rybołówstwo ma wspólnego z głoszeniem Jezusa Chrystusa? Rozważ poniższe umiejętności dobrego rybaka:

  • Przede wszystkim posiadają oni odpowiednie wyposażenie. Czy posiadasz Biblię i co za tym idzie rosnącą wiedzę na jej temat tak, aby móc o niej rozmawiać?
  • Wiedzą gdzie jest ryba. Wielu chrześcijan mieszka w „hermetycznym świecie.” Wszystkie te biblijne grupy, całe to uczenie się jak dzielić się swoją wiarą z innymi, a mimo to tak mało czasu spędzają na budowaniu relacji z niewierzącymi osobami. Aby być skuteczniejszym naśladowcą Jezusa Chrystusa musisz także zbudować więzi z nie-chrześcijanami!
  • Po trzecie, rybacy wiedzą, kiedy użyć właściwej przynęty. Wbrew pozorom ryby i ludzie maja ze sobą wiele wspólnego. Ryba zareaguje inaczej na inną przynętę, tak jak ludzie będą mieli inne zainteresowania i potrzeby w swoim życiu. Musisz dowiedzieć się, czym te potrzeby są i pomóc zaspokoić te potrzeby.
  • Dobry rybak wie kiedy zaciągnąć sieci. W języku biznesowym nazywamy to “dobijaniem interesu.” Na pewnym etapie głoszenia ewangelii potrzebujesz wymagać decyzji.

I to jest najbardziej ekscytujący punkt w twoim dzieleniu się Bogiem z innymi – moment, w którym osoba wychodzi w wierze i decyduje się pójść za Jezusem. Wtedy wiesz, że stałeś się Rybakiem Ludzi!