SWAT

11.08.2014

"A gdy będziecie chcieli iść w prawo albo w lewo, twoje uszy usłyszą słowo odzywające się do ciebie z tyłu: To jest droga, którą macie." - Izajasza 30:21

Wybieranie właściwego współmałżonka nie jest łatwe. W sondażu przeprowadzonym kilka lat temu przez chrześcijański magazyn, ludzie zapytani, “Gdybyś mógł zaczynać wszystko od nowa czy wybrałbyś tego samego współmałżonka?” trzydzieści cztery procent powiedziało, że niestety nie – a zapamiętaj, że odpowiedzi udzielali chrześcijanie.

Częścią problemu jest to, że tak często nasza decyzja jest oparta tylko o pociąg fizyczny i zaniedbujemy potrzebę podzielanych wartości, pasji. W innych czasach (do dziś to się zdarza w innych częściach świata) rodzice i swaci ustalili małżeństwa – praktyka, która faktycznie skutkowała daleko niższymi wskaźnikami rozwodu niż mamy dzisiaj! Wskaźniki rozwodowe były niższe, ponieważ osoby były dopasowywane na podstawie zgodności – podobne wartości i przekonania religijne. W dzisiejszych czasach młodzi ludzie nie życzą sobie, aby ich rodzice podejmowali za nich takie decyzje!

Czy nie byłoby wspaniałe gdyby był swat, który umiałby znaleźć doskonałego partnera na całe życie? Osobę, którą od razu pokochałbyś romantyczną miłością, pełną pasji w zgodzie z podzielanymi wartościami i wiarą? Mam dla ciebie dobra wiadomość Bóg jest najlepszym swatem i pragnie również służyć tobie także w takiej roli. On ciebie zna najlepiej a także twojego przyszłego małżonka lepiej niż ktokolwiek inny. Niech Bóg będzie twoim swatem. Zaufaj Mu, aby poprowadził Ciebie w kierunku osoby, która jest tobie przeznaczona.