ZMAGANIE SIĘ Z ODRZUCENIEM RODZINY

31.10.2020

A gdy Józef przyszedł do braci swoich, ściągnęli z Józefa szatę jego, szatę z długimi rękawami, którą miał na sobie, Pochwycili go i wrzucili go do studni. - 1 Księga Mojżeszowa 37:23,24

Wszyscy doświadczamy odrzucenia w naszym życiu, ale nic nie rani bardziej i głębiej niż odrzucenie przez własną rodzinę. Może twoje rodzeństwo odwróciło się do ciebie plecami, rozwiódł się z tobą współmałżonek albo twoje dorosłe już dzieci odgrodziły się od ciebie murem niechęci.

Józef doświadczył skrajnego odrzucenia, gdy jego bracia sprzedali go do niewoli.  Jezus również poznał to bolesne poczucie odrzucenia, kiedy usłyszał jak ci sami ludzie, do których został posłany, by ich wykupić, teraz krzyczeli Ukrzyżuj go!

Łatwo jest się poddać, kiedy odrzucają cię osoby znające cię najlepiej. Prawdziwa jednak tragedia może mieć miejsce właśnie wtedy, gdy się poddamy. Może ominąć nas wspaniały plan przygotowany przez Boga, by pomóc nam przezwyciężyć odrzucenie rodziny.

Bez względu jak bardzo odrzucenie boli i jak głębokie powoduje zranienie, nigdy się nie poddawaj. Bez względu jakiej nienawiści i odrzucenia doświadczyłeś, Bóg  może je przełamać, by wypełnić Jego plan dla twego życia – tak jak zrobił to w przypadku Józefa i Jezusa. To właśnie stanowi przesłanie historii Józefa. To jest morał, jaki możemy wyciągnąć z losów Jezusa. Zaufanie Bogu może pomóc nam  przezwyciężyć każde odrzucenie.