Życie w zgodzie z wartościami

18.12.2021

"Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości." - Ew. wg. św. Mateusza 23:28

Jeśli ktoś był w ostatnich latach w Chinach,to wie,jak bardzo w tym komunistycznym kraju rozwija się obecnie kapitalizm. Ten stan rzeczy, kiedy oficjalnie wyznaje się jeden system wartości, a żyje zupełnie inaczej, nie jest wyłącznie domeną Chin. Wiele osób, które określają się jako wierzące, wcale nie żyje na co dzień wyznawanymi przez siebie wartościami.

Badania statystyczne dotyczące systemu wartości wyznawanych przez Polaków wskazują, że większość obywateli naszego kraju utożsamia się z wartościami chrześcijańskimi. Kiedy jednak te deklarowane idee zestawimy z codziennym życiem Polaków, okazuje się, że wyznawane aksjomaty etyczno-religijne niekoniecznie pokrywają się z rzeczywistością. Istnieje duży rozdźwięk pomiędzy wyznawanymi wartościami a praktyką. Można to określić mianem hipokryzji religijnej, która sprawia,że wiele osób nie chce mieć nic wspólnego z Kościołem.

Twoje życie świadczy o tym, w co tak naprawdę wierzysz, znacznie głośniej niż Twoje słowa czy deklaracje wyznawanych wartości. Zachęcam Cię do życia w integralności.