Antychryst

26.12.2019

„Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto poddaje w wątpliwość Ojca i Syna." - Pierwszy List św. Jana 2:22

Kto, waszym zdaniem, jest największym mówcą w przeszłości i współcześnie? Czy ktoś taki jak John Kennedy, Martin Luther King, Billy Graham lub Ronald Reagan? Biblia mówi o wielkim mówcy, który przyjdzie i który może nie być tym, za kogo będzie się podawał. Ta osoba pojawi się na końcu świata z pokrętnym poselstwem i złudnym programem. Nazywa się antychryst.

Będzie światowym przywódcą oraz nadzwyczajnie utalentowanym, charyzmatycznym, wspaniałym i wielkim umysłem. Będzie sprawiał wrażenie, iż jest dobrym człowiekiem, niosącym światu jedność, podczas gdy w rzeczywistości będzie wcieleniem zła. Wzbudzi pragnienie światowego pokoju i dobrej koniunktury. Ale wsłuchajcie się dobrze w jego słowa, aby uniknąć sprowadzenia na manowce przez kogoś tak obłudnego i podstępnego jak antychryst. Nie spodziewajcie się, że przybędzie z rogami i widłami. Oceńcie to, co mówi o Jezusie, ponieważ po tym go poznacie.