Myśl dnia

“Jeśliby ktoś mówił: Miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi.”Pierwszy List św. Jana 4:20

Boża mądrość a ludzka mądrość

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad ciągłymi poszukiwaniami prawdy w życiu człowieka? Pomyśl o tym. Nawet w XXI wieku, w czasach tak dynamicznego rozwoju technologicznego i wiedzy na temat człowieka, ciągle niezaspokojony umysł stara się szukać uzasadnienia ludzkiej egzystencji.

Częścią problemu jest to, że szukamy odpowiedzi używając tylko ludzkiej, a nie Bożej mądrości. Ludzka mądrość pozostawia nas pustymi i nieco cynicznymi. Boża mądrość działa zupełnie inaczej. Wskazuje bowiem na istotę prawdy, która jest ukryta w osobie Jezusa Chrystusa. Spędź trochę czasu zapoznając się z Jego życiem i nauczaniem, które są opisane na kartach Biblii, a odkryjesz mądrość nie z tego świata. Odkryjesz też odpowiedzi na głębokie pytania na temat celu swojego życia. Jeśli zastosujesz biblijną mądrość w swoim życiu ,zobaczysz ,jaki to będzie miało wpływ na Ciebie i innych.

Druk