Myśl dnia

“A oni natychmiast porzucili sieci i poszli za nim.”Mat. 4:20

BUDOWANIE RELACJI

Biblia opowiada historię Andrzeja i Piotra, którzy ze zwykłych rybaków stają się rybakami ludzi. Widzimy to wyraźnie w wersecie “Natychmiast porzucili sieci i poszli za nim.” Cytowany fragment może wiele osób zaniepokoić. Wyobraź sobie obcą osobę, która do Ciebie podchodzi, kiedy jesteś w pracy. Nie znasz człowieka, ale On do Ciebie mówi, “Pójdź za Mną.” To oznaczałoby pozostawienie wszystkiego, co jest dla Ciebie dotychczas w życiu znane, aby móc za Nim pójść. Tak, On jest dynamiczny i charyzmatyczny. Ale żeby tak wszystko od razu porzucać i podążać za kimś w nieznanym kierunku? Ciężko jest się z tym utożsamić.

Na szczęście, tak to nie wyglądało. Studiuj Pismo Święte w świetle Pisma Świętego. Faktem jest, że Andrzej i Piotr byli przedstawieni Jezusowi i mogli spędzić z Nim dzień rozmawiając i słuchając Go. (Jana1: 35-42) Potem mieli okazję usłyszeć Jego kazanie. Zobaczyli także, że Jezus wiedział dużo więcej o rybołówstwie od nich samych. (Łk.5:1-11) Wzrosła w nich świadomość własnej grzeszności. Wkrótce po tym, Jezus zbliżył się do nich mówiąc, “Pójdźcie za mną, a zrobię was rybakami ludzi!” W tym momencie byli oni już gotowi na pozostawienie wszystkiego i pójście za Jezusem. (Mat. 4:18-20)

Na pewno nie poszli na oślep za Chrystusem. Wystarczająco wiele widzieli i usłyszeli, aby uwierzyć, że warto podjąć się wyzwania pójścia za Nim. Jeśli poświęcasz czas, aby poznawać Jezusa poprzez Jego Słowo, może również zachcesz za Nim podążać. Jeśli to zrobisz twoje życie już nigdy nie będzie takie same!

Druk