CHODZENIE Z UCZCIWOŚCIĄ

17.05.2023

“Kto postępuje nienagannie, postępuje bezpiecznie, matactwa krętacza wyjdą na jaw.”  Przypowieści Salomona 10:9

Pracownicy służby zdrowia zalecają chodzenie po 10 000 kroków dziennie. To ambitny cel i może być trudny do zrealizowania z naszymi napiętymi harmonogramami. Większość z nas chodzi około 3000-4000 kroków lub około 1,5-2 mil dziennie.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zapalonymi spacerowiczami, czy wolimy spokojny spacer, Pan chce, aby nasze kroki były nasycone uczciwością.

Czym jest uczciwość?

Uczciwość to coś więcej niż utrzymywanie wysokich standardów moralnych lub nienaganny stopień uczciwości. Chodzi przede wszystkim o prowadzenie zintegrowanego życia – życia, które holistycznie obraca się wokół zestawu przewodnich wartości i zasad.

Dla naśladowcy Chrystusa oznacza to, że każda dziedzina życia koncentruje się wokół Jezusa. Życie w uczciwości oznacza, że zdajemy sobie sprawę, że nie ma podziału na to, co święte i świeckie , online i offline , czy publiczne i prywatne . Życie nie jest podzielone. Wszystko jest połączone i połączone z naszym chodzeniem z Jezusem.

Uczciwość składa się z trzech wszechogarniających słów – gdziekolwiek , cokolwiek , kiedykolwiek .

  • Gdziekolwiek jesteśmy
  • Cokolwiek robimy i
  • Kiedykolwiek to robimy…

…jesteśmy wezwani do życia z najwyższą uczciwością.

Czy zaczynasz odczuwać ciężar słów Salomona?

Jestem.

Jeśli nie usłuchamy jego mądrej przestrogi, ryzykujemy, że zostaniemy „ wykryci”. Hebrajskie słowo „ yiwwadea ” oznacza ujawnienie czegoś, co trzymaliśmy w ukryciu. I jakby Pan podkreślał to ostrzeżenie, jest to jedyne wystąpienie tego szczególnego słowa w całym Piśmie Świętym.

Może powinniśmy poświęcić więcej uwagi?

Wielu, którzy wybierają „krzywe ścieżki”, nigdy nie zostaje zdemaskowanych. Więc to nie jest gwarancja.

Ale czy nie widzieliśmy raz po raz prawdy tego przysłowia?

Moi przyjaciele, świat jest spragniony jednostek o prawdziwej uczciwości.

Wierzę, że świat, być może bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, potrzebuje zobaczyć, jak chrześcijanki/chrześcijanie powstają i dają przykład nieodpartej uczciwości we wszystkich dziedzinach życia. Musimy pokazać, że Jezus potężnie zmienił nas od wewnątrz. Tak bardzo, że nasze „chodzenie” naprawdę pasuje do naszej „mowy”, a każda szczelina naszego charakteru świadczy o prawdziwości tego, w co mówimy.

Bez względu na to, jak zniechęcająca może być ta pogoń, nigdy nie wolno nam zaprzestać dążenia do uczciwości. Stawka jest zbyt duża.

Szczerze mówiąc, pisanie tych słów jest upokarzające.

Jestem świadomy małych kompromisów w mojej uczciwości. Założę się, że ty też.

Cieszymy się dzisiaj nie z powodu naszego bezbłędnego działania, ale dlatego, że Jezus szedł w naszym imieniu doskonałą ścieżką uczciwości.

Przylgnij do Niego. Wyznaj i pokutuj.

Niezależnie od przeszłych niepowodzeń lub obecnych błędów, staraj się ponownie kroczyć uczciwie.

 

Napisane przez Jonathana Munsona, dyrektora wykonawczego RFTH