CO CENIMY

19.08.2020

"Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje." - Mat. 6:20-21

W jednym z magazynów amerykańkich można było przeczytać raport z konferencji prasowej jednego z senatorów, który właśnie zapowiedział, że rozwodzi się by mógł się bardziej poświęcić polityce.

Możemy drwić z szaleństwa jego ogłoszenia, ale prawdą jest to, że wielu ludzi tak postępuje codzienne. Być może nie ze słowami, ale poprzez swoje czyny. O ile polityk, który odchodzi na emeryturę by spędzić więcej czasu ze swoją rodziną staje się tytułową komentowaną cynicznie w wiadomościach wieczornych, o tyle ten, który odrzuca swoją rodzinę w celu rozwoju kariery wydaje się być niezauważalny.

Bóg mówi nam, że powinniśmy pracować ciężko i robić to z całego serca na chwałę Bożą. Wskazuje jednak na to, że musimy zachować pewne priorytety. Pobożność i zaspokajanie potrzeb rodziny muszą być na wysokim miejscu. Pomyśl o priorytetach i rzeczach, które sa dla ciebie ważne w twoim życiu. Biblia mówi, że nie przynieśliśmy niczego do tego świata i i nic też z tego świata nie możemy zabrać. Dobrze jest skupić się na rzeczach, które przetrwają próbę czasu. To wymaga postawienia Boga i rodziny jako priorytetowych w naszym życiu.