ODPOWIEDŹ MARII

18.08.2020

"A Maryja tak odpowiedziała: 'Jestem służebnicą Pana; niech mi się stanie według twego słowa.'" - Łk. 1:38

Wyobraź sobie taką scenę: Anioł właśnie poinformował Maryję , która była dziewicą, że urodzi Syna Bożego. Nie jest to wiadomość, którą słyszy się na codzień i na pewno nie brzmiała najlepiej dla kobiety w pierwszym wieku w Izraelu wieku. Ona dobrze wiedziała, że wkrótce mogła z tego powodu doświadczyć gniewu i pogardy wśród jej znajomych i rodziny – by nie wspomnieć o człowieku, z którym była.

Pomyśl o tym co mogła w tej sytuacji zrobić Maryja. Mogła uciec, zdecydować się na przerwanie ciąży lub inne drammatyczne kroki. Ona jednak wybrała inną ścieżkę. Jeśli kiedykolwiek chcesz usłyszeć sczere wyznanie wiare zwróć uwagę na jej słowa “Jestem służebnicą Pana; niech mi się stanie według twego słowa.” Cóż za kobieta! Jaka wiara! Naprawdę niezwykła kobieta dzięki której narodził się Zbawiciel.

Kiedy się zasatnawiasz nas znaczeniem Dziecka, które ona urodziła i i nad Jego dziełem zbawienia – czy wierzysz temu? Możesz świadomie wybrać dzisiaj by za przykładem Maryji uwierzyć temu, co słowo Boga mówi o jej Synu.