Ćwiczenie cierpliwości

18.08.2021

"Łagodny - w rozwagę bogaty, porywczy ujawnia głupotę." - Księga Przysłów 14:29

Mówi się czasami, że życie jest sprawdzianem z cierpliwości. W jakich stytuacjach zmagasz się z okazywaniem cierpliwości?

Czy wtedy kiedy stoisz w korku lub czekasz w kolejce do czegoś? A może wtedy gdy jesteś czymś mocno zajęty, a ktoś ci ciągle przeszkadza albo gdy czekasz na przesyłkę, która powinna już do Ciebie dotrzeć?

Czy czasami w takich sytuacjach modlisz się: „Panie, daj mi teraz trochę cierpliwości!” Pozwól, że zasugeruję kilka praktycznych kroków do rozwoju postawy cierpliwości w Twoim życiu:

  1. W sytuacjach stresowych weź głęboki oddech i módl się o spokój wewnętrzny.
  2. Kiedy ludzie wokół Cię denerwują, jeśli to możliwe, staraj się zrobić chwilę przerwy, by się oddalić i zapanować nad swoimi emocjami.
  3. Kiedy konfrontujesz innych nigdy nie zapominaj o tym, aby wysłuchać ich uważnie, starać się zrozumieć ich punkt widzenia i, kiedy to jest potrzebne, również przebaczyć im.
  4. Pamiętaj, najlepszą motywacją do tego, aby okazywać cierpliwość innym jest przypominanie sobie o tym ,jak Bóg jest cierpliwy wobec nas.

Cierpliwość stanowi wielką wartość i jest niezwykłym sposobem na to, aby zdobyć szacunek innych, a nawet zamienić potencjalnych wrogów w przyjaciół.