Czas prób i zmagań

22.02.2020

"Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia, obiecany przez Pana tym, którzy Go miłują." - List św. Jakuba 1:12

Jest takie arabskie przysłowie: „Słońce jest najgorętsze,kiedy jesteś na pustyni.” Czy kiedykolwiek myślałeś o swoim życiu w ten sposób?

Zawsze chcemy, aby nasze sprawy układały się w życiu według wyznaczonego planu, ale dobrze wiemy, że często tak się nie dzieje. Pojawiają się trudne chwile, zakłócone relacje z innymi, finansowe zmagania, a nawet czas wojny. Bez względu na to, czy się to nam podoba czy nie, pojawiają się różne chmury i sztormy w naszym życiu.

Jezus powiedział: „Na tym świecie będziecie mieć kłopoty.” Dobrą nowiną jest to, że na tym nie skończył, ale także dodał: „Ja zwyciężyłem ten świat.” Tak, różne kłopoty i zmagania są częścią naszego codziennego życia. Jezus jednak jest naszą nadzieją i siłą nawet w najtrudniejszych chwilach. Zaproś Jezusa, aby wkraczał w Twoje życie, zarówno w czasie dobrym jak i złym. On chce być przy Tobie, wspierać Cię i prowadzić. Czy zechcesz Mu zaufać dzisiaj?