CZY MOGĘ BYĆ ŚWIADECTWEM?

23.02.2020

…powiedział do mnie: Dosyć masz, gdy masz łaskę moją, albowiem pełnia mej mocy okazuje się w słabości. Najchętniej więc chlubić się będę słabościami, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusowa. - 2 Kor.12:9

Słysząc zdanie, że Bóg nie da nam dźwigać ciężarów, których byśmy nie zdołali unieść Matka Teresa odpowiedziała: „Wiem, ale czasami pragnęłabym, aby nie myślał On o mnie tak wysoce.”
Wszyscy wiemy, że to właśnie te trudne chwile najbardziej kształtują nasz charakter, ale pewnie większość z nas wolałaby, aby Bóg znalazł inną metodę nauczania!

Zderzenie z przeciwnościami nie jest łatwe, ale to właśnie kryzysy najczęściej oferują okazje do rozwoju i poprawy. Czasami Bóg pozwala żebyśmy przeszli ciężkie chwile tak abyśmy mogli nauczyć się jak Mu zaufać. Kiedy świadomie wybieramy zaufanie Bogu – nawet, kiedy nie ma żadnego konkretnego dowodu Jego obecności – wyrażamy rzeczywistą wiarę. Jest to także potężne świadectwo dla każdego, kto cię obserwuje w takich chwilach. Popatrz na przykład ukazany przez osobę Józefa. Po wielu latach trudnych doświadczeń, pierwszą rzeczą, którą miał zrobić było stanięcie przed faraonem i podzielenie się osobistym świadectwem wiary w Boga. Cóż za wspaniały obraz świadczenia o Bożej chwale!

Kiedy stajesz w obliczu zmagań, dostrzegaj w tym możliwości budowania zaufania Bogu, tak aby pogłębić swoją wiarę i stać się potężnym świadectwem działania Twego Ojca Niebieskiego.