Czy bogactwo jest tego warte?

14.06.2021

"Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie." - Ewangelia wg. św. Mateusza 6:24

Jaka suma pieniędzy dzieli Cię od szczęścia? Czy są to miliony wygrane na loterii? Często spotykanym nieporozumieniem jest to, że pieniądze są równoznaczne ze szczęściem.

John D. Rockefeller, który był swego czasu najbogatszym człowiekiem na świecie, zapytany „Ile milionów sprawiłoby ,aby poczuł się usatysfakcjonowany?” odpowiedział jednym słowem: „Więcej.” To jest przykład na to ,jak skupienie się tylko na ciągłym zarabianiu większych pieniędzy może prowadzić do niezaspokojonego apetytu ,by posiadać więcej, nie bedąc usatysfakcjonowanym tym ,co już się ma.

Jezus powiedział: „Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.” To jest trudne. Czy naprawdę nie da się połączyć obu wartości? Odpowiedź brzmi „nie”. Jezus naucza, że jeśli nie wybierzemy Boga ,to staniemy się niewolnikami naszych żądz dotyczących pieniędzy i tego, by ciągle posiadać więcej. Pamiętaj o tym, że dobra tego świata, bez względu na to jak wielkie, przemijają i nie przetrwają próby wieczności. Wybierz Chrystusa, a On będzie z Tobą i pomoże w zaspokajaniu Twoich potrzeb. W Nim odkryjesz bogactwo, które przewyższa wszystko to,co posiadasz.