CZY JEZUS TO JEDYNA DROGA DO BOGA? CZĘŚĆ 5

10.05.2022

Ja jestem droga i prawda, i ŻYWOT, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. - Ewangelia św. Jana 14:6

Rozważaliśmy już, że Jezus mówi o sobie, że jest drogą i prawdą. Ale Jezus idzie dalej, mówiąc, że jest On ŻYCIEM. Czym jest to Życie? Oto najbardziej niesamowita definicja życia. Jezus mówi bowiem o życiu wiecznym, darze płynącym z wiary i zaufania do Chrystusa. W Pierwszym Liście św. Jana 5:12 możemy przeczytać: „Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota .

Mógłbyś spytać „Ojej, ale czy to znaczy, że moje życie teraz będzie pozbawione trudności i kłopotów?” Nie. Nie uwolnisz się od problemów, raczej staniesz naprzeciw próbom. Chrystus właściwie zapowiada, że czekają nas wyzwania. Dlaczego tak będzie? Żyjemy w upadłym świecie skażonym przez grzech, historię tego upadku możemy obserwować od początku historii ludzkości.

Pomyśl o tym w ten sposób: Młoda para staje na środku kościoła, chcą wziąć ślub. Wyznają swoją miłość przed Bogiem, rodziną i przyjaciółmi. Oddają sobie swoje życie, poświęcają się sobie nawzajem. Czy w ten sposób ta para będzie miała więcej radości w życiu i nada mu większego znaczenia? Zapewne tak! Posiadanie wiernego i kochającego towarzysza na całe życie to wspaniała rzecz. Ale to nie znaczy, że ta para młodych ludzi nie będzie miała kłopotów. Będzie miała ich sporo, tak samo jak każda inna para. Różnica polega na tym, że teraz mają siebie nawzajem, co daje im siłę i wzajemne wsparcie.

Słowo Boże porównuje relację z Chrystusem do trwania w małżeństwie. Gdy napotykamy kłopoty, On jest z nami na każdym kroku naszej drogi i nigdy nas nie zostawi. On jest ucieleśnieniem istoty prawdziwej miłości i oddania.

Wybrałeś już takie życie dla siebie? Odkryłeś Prawdę? Masz pewność, że znasz drogę prowadzącą do Boga? To właśnie dlatego Jezus kończy swoją wypowiedź zdaniem „nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.” Może złożyć tak wyjątkową deklarację tylko jeśli to On jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Wierzę, że Jezus mówi prawdę, stanowi drogę do Boga i źródło wiecznego życia. A ty? Pierwszy List św. Jana 5:13 daje nam wspaniałe zapewnienie: „To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście WIEDZIELI, że macie żywot wieczny.