Myśl dnia

"Bóg zaś daje dowód swej miłości do nas przez to, że gdy jeszcze byliśmy grzesznikami, Chrystus za nas umarł." - List św. Pawła do Rzymian 5:8

Dowód Bożej miłości

Czasami ludzie pytają skąd można wiedzieć, że Bóg nas kocha. Jest tak wiele pytań i wątpliwości, które pojawiają się w tym kontekście. Skoro Bóg jest taki dobry, to dlaczego pozwala aby na świecie było tak wiele zła? Skoro Bóg jest miłością ,to dlaczego tak wielu niewinnych ludzi cierpi, staje się ofiarami wojny czy przemocy?

To są trudne pytania, które mogą wzbudzać wiele emocji. Wielu teologów poświęciło całe tomy tym właśnie zgadnieniom. Ostatecznie musimy też przyznać, że żadne słowa, nawet te najmądrzejsze, do końca nie wyjaśnią tych trudnych zagadnień.

Istotnym jest jednak, by zadać sobie pytanie -jaki jest Boży plan wobec człowieka. Jakie są Jego zamierzenia? Apostoł Paweł pisze o największym dowodzie Bożej miłości wobec nas, a mianowicie o tym, że Chrystus za nas umarł, gdy jeszcze byliśmy grzesznikami.

Świat jest przesiąknięty złem, a natura ludzka jest bardzo zdradliwa. Bóg jednak okazuje swoją miłość wobec nas poprzez Chrystusa. Tylko w Nim można doświadczyć przemiany i uwolnienia od grzechu. Aby to udowodnić, Chrystus nie zawahał się umrzeć śmiercią męczeńską na krzyżu za moje i Twoje grzechy. Czy ktoś może jeszcze mocniej okazać swoją miłość?

Druk