DUCH ŚWIĘTY PRZEMAWIA DO WSZYSTKICH

15.09.2014

" A On (Duch Święty), gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie." - Jana 16:8

Mamy tendencję do skupiania się jak Duch Święty przekonuje chrześcijan o ich grzechach i potrzebie pojednywania się z Bogiem. Najbardziej zdumiewające jest, że Duch Święty przekonuje każdego, nawet tych, którzy są wierzący. Może jesteś sceptyczny albo nawet kompletnie niezainteresowany. Niezależnie od tego, Duch Święty przyprowadził dzisiaj ciebie tutaj.

Czasami Duch Święty przekonuje niewierzących, kiedy słyszą o miłości Bożej danej im przez Jezusa Chrystusa. Albo, kiedy są przekonywani o poddaniu swojego serca i życia Bogu. Pojawienie się takiej chwili jest najistotniejszym momentem podjęcia decyzji w twoim życiu. To jest decyzja na podstawie, której wybierzesz czy będziesz robił dalej rzeczy po swojemu czy po Bożemu. Duch Święty przekonuje, ale to ty musisz zdecydować czy chcesz oddać poddać swoje życie Bogu poprzez osobę Jezusa Chrystusa. Jeśli tak to Duch Święty przyjdzie i zamieszka w Tobie i podaruje wewnętrzne pragnienie do przestrzegania Bożych przykazań.

Wszystko to zaczęło się od faktu, że Bóg najpierw ukochał nas przez swojego Syna Jezusa Chrystusa. Chrystus jest powodem, dla którego chcemy kochać Go z wzajemnością i być posłusznymi Jego nakazom. Oto do czego Duch Święty przekonuje nas wszystkich.