Duchowe mięczaki

29.09.2021

Który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości...- ”1 List Św. Pawła do Tymoteusza

Czy wiesz, gdzie możemy znaleźć największych mięczaków? Największe ofermy?

Często dziwi mnie fakt, że wielu mężczyzn jest niezdolnych do pełnienia woli Bożej. Silni, niezależni ojcowie rodzin nie są w stanie sprostać roli przywódcy duchowego w swoim domu, do której to roli nawołuje ich Bóg. Wielu mężczyzn, zwanych „macho”, to klasyczne mięczaki w dziedzinie duchowości. Panowie z reguły myślą, że religia i kościół to dziedzina czysto kobieca. Dlatego w swojej rodzinie misję przywódcy duchowego powierzają żonie bądź matce. Faceci po prostu „wymiękająâ€.

Jednak Pismo Święte mówi wyraźnie, że ojciec powinien być odpowiedzialny za większość obowiązków. Główną przyczyną, rozpadu rodziny, bez wątpienia jest fakt, że wielu mężczyzn jest duchowymi mięczakami zamiast być przywódcami.

Jeśli jesteś mężem lub ojcem, przestań być mięczakiem, i stań się mężczyzną w oczach Bożych. Poproś Boga, aby Tobą tak pokierował, żebyś mógł stać się duchowym przywódcą. No dalej, pokaż, na co cię stać! Przyszłość naszej ziemi zależy właśnie od Ciebie.