Myśl dnia

“Kto ziemię uprawia, nasyci się chlebem, kto ściga ułudy – z rozumu obrany.”.Ks. Przysłów 12:11

FINANSOWA MĄDROŚĆ

Pieniądze mogą naprawdę rozwiązać dużo problemów. Jest wiele dobrych rzeczy, które mogą być zrobione dzięki pieniądzom. Ale są też straszne tragedie ludzkie wynikające z przekonania, że pieniądze rozwiążą większość problemów.

Jeden z powodów podważania hazardu jest idea, że możemy stawać się szybko bogaci przez robienie niczego. Dla wielu osób hazard to forma rozrywki. Jednak często właśnie ludzie, którzy mają najmniej kupują ten sposób myślenia. Jak wiele osób wydaje ostanie grosze w nadziei na szybkie bogactwo? Ten typ myślenia nie ma sensu i w perspektywie długofalowej nie sprawdza się. Jak wielu ludziom uzależnienie od hazardu zdruzgotało całe życie? Jest to bardzo wciągające…zaczyna się od małych kroków, a może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Musimy się nauczyć jak mądrze wydawać nasze pieniądze. Ważnym jest to by upewnić się by inwestować nasze zasoby w rzeczy, które mają sens i znaczenie, a nie prowadzą nas do zguby. Pieniądze są istotnym elementem naszego codziennego życia i dlatego musimy z nich korzystać w przemyślany sposób. Zastanów się nad tym dzisiaj – w co inwestujesz swoje finanse? Czy korzystasz z nich w mądry sposób?

Druk