Jak Bóg patrzy na człowieka

12.07.2014

"...Albowiem Bóg nie patrzy na to ,na co patrzy człowiek. Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce." - 1 Księga Samuela 16:7

W jaki sposób oceniasz wartość drugiego człowieka? Ze względu na to, co posiada, status społeczny, popularność, wygląd, edukację czy osiągnięty sukces? Nie wiem, jaka jest twoja odpowiedź na to pytanie, ale mogę Ci powiedzieć, jak Bóg ocenia wartość człowieka. W Piśmie Świętym czytamy:”Albowiem Bóg nie patrzy na to, na co patrzy człowiek.

Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce.” Serce wyraża charakter, odwagę i duchowość danej osoby. Tak często oceniamy ludzi na podstawie tego, co zewnętrzne, ale Bóg patrzy na wnętrze człowieka.Jak myślisz, co Bóg widzi, patrząc na Ciebie? Jeśli Bóg spojrzałby w twoje serce dzisiaj, co by tam znalazł? Dobra nowina głosi, że Bóg jest w stanie każdemu z nas dać nowe serce,a oczekuje od nas wiary w Jezusa Chrystusa.

Ciekawym jest też, że kiedy doświadczamy przemiany serca w Chrystusie, zaczynamy patrzeć na innych wokół nas z Bożej perspektywy.