Myśl dnia

…ktokolwiek by chciał być między wami wielki, niech będzie sługą waszym.  Ewangelia św. Marka 10:43

JAK DEFINIUJESZ WIELKOŚĆ

Jak świat definiuje prawdziwą wielkość?

  • Jeden sposób opiera się na indywidualnych talentach. Tiger Woods czy Jack Nicholson wielokrotnie wygrywali turniej Masters. Wielu twierdzi, że to oznaka prawdziwej wielkości.
  • Inni widzą wielkość w dokonaniach, które zmieniają świat. To, jak Steve Jobs poprowadził Apple do produkcji iPhonów, iPodów i wielu innych urządzeń w oczywisty sposób zmieniło świat.
  • Jeszcze inni uważają, że wielkość związana jest z władzą. A kto jest największą rybką w tym akwarium władzy? Prezydent Stanów Zjednoczonych, najpotężniejszy człowiek na świecie!

Ale co to oznacza być naprawdę wielkim? Definicja wielkości Jezusa prowadzi do pewnego paradoksu. Twierdzi On, że sposobem na wielkość jest stać się sługą, a największym sługą wszech czasów jest Jezus Chrystus. Kiedy postanowimy naśladować Go, On uczy nas jak stać się wielkim – na Boży sposób – przez to jak służymy swoim bliźnim.

Czy nie jest to niezwykłe, że kiedy prezes służy jako prawdziwy sługa tych, którym ma przewodzić – jest nazywany wielkim przywódcą? Pomyśl o tym tak – czy kiedykolwiek miałeś szefa, który tak troszczył się o twój sukces, tak bardzo troszczył się o ciebie jako o osobę, że nie chciałeś pracować dla nikogo innego? Taki szef to usłużny przywódca! Troszczenie się o sukces innych bardziej niż o sukces własny – o tym właśnie mówi Jezus.

Czy chcesz zaufać Chrystusowi również w kwestii wielkości? Zaufaj Mu i pozwól Mu nauczyć ciebie czym jest trwała wielkość. Wierz mi, użyje twego życia, by uczynić ten świat lepszym miejscem.

Druk