Myśl dnia

„Nie martwcie się o nic, ale we wszystkim poprzez modlitwę i błaganie z dziękczynieniem niech wasze prośby zostaną przedstawione Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, będzie strzegł waszych serc i umysłów w Chrystusie Jezusie. ” – Flp 4: 6-7

JAK MIEĆ NADZIEJĘ W NIEPEWNYCH CZASACH?

Do tej pory terminy „kwarantanna” i „dystans społeczny” stały się częścią naszego codziennego słownictwa, ponieważ miasta na całym świecie doświadczają różnych poziomów zamknięcia. W życiu, które znamy z owego “izolowania się” łatwiej niż kiedykolwiek można bez końca spędzić godziny oglądając wiadomości i aktualizacje w mediach społecznościowych. Choć technologia z pewnością przyniosła wiele korzyści, jak bycie informowanym na bieżąco, tak z drugiej strony może to zaostrzać uczucie strachu, niepokoju i samotności podczas kryzysu.

Jak więc naśladowcy Jezusa mogą radzić sobie z obecnymi wyzwaniami z nadzieją i wiarą?

1. Nadaj priorytet spędzania czasu z Bogiem – Nasze życie zostało przewrócone do góry nogami, a nadanie priorytetu na czas z Bogiem poprzez modlitwę i czytanie Jego Słowa jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek. Bez względu na to, jak wygląda teraz „rutyna dnia codziennego”, znajdź czas dla Boga. Potrzebujesz kilku pomysłów? Co powiesz na modlitwę, słuchanie muzyki uwielbienia, czytanie Ewangelii, czasopism, słuchanie chrześcijańskich podcastów lub kazań online.

2. Znajdź chwile na wdzięczność – Zawsze łatwiej jest wymienić zmagania, więc w zamian każdego dnia poświęć trochę czasu, aby być wdzięcznym. Jeśli ciężko jest Tobie teraz znaleźć coś pozytywnego, włącz muzykę uwielbiającą Boga i przypomnij sobie, kim On  jest: „Jeśli chodzi o Boga, Jego droga jest doskonała: Słowo Pana jest bezbłędne; Chroni wszystkich, którzy się w Nim schronią” (Psalm 18:30). Amen!

3. Kościół w Internecie – Kościoły na całym świecie przenoszą swoje cotygodniowe nabożeństwa online. To, że nie możesz fizycznie pojechać na nabożeństwo niedzielne, nie oznacza, że ​​powinieneś o nim zapomnieć. Zbierz swoich domowników np. małżonka, dzieci lub współlokatora i oddawaj cześć Bogu będąc online w lokalnej społeczności kościelnej.

4. Pozostań w kontakcie – Zaplanuj regularne rozmowy ze znajomymi i rodziną. Zaplanuj wirtualne spotkania na kawę ze swoim duchowym mentorem, osobą odpowiedzialną za studium biblijne. Jak mówi List do Hebrajczyków 10:25: „nie rezygnujcie ze spotkania, jak niektórzy mają zwyczaju, ale zachęcajcie się nawzajem”. Dzięki technologii jest to możliwe nawet przy „dystansie społecznym”.

Następnym razem, gdy twój umysł zacznie wirować myśląc o strachu i niepokoju, zwróć się do Boga w modlitwie. Jak mówi Psalmista w Ps. 56: 3, „gdy się boję, pokładam w Tobie zaufanie”. Wybierz zaufanie do Boga i proś o Jego pokój, aby napełnił twoje serce i umysł (Filipian 4:7). W ten sposób niech wasza relacja z Bogiem stanie się silniejsza, gdy zdecydujecie się iść w wierze wśród niepewności.

Druk