Myśl dnia

“Kto znalazł żonę, znalazł coś dobrego…” – Przypowieści Salomona 18:22

JAK ZNALEŹĆ ODPOWIEDNIEGO PARTNERA

Każdy z nas chciałby dokonać właściwego wyboru, jeżeli chodzi o życiowego partnera. Ale cóż to byłby za koszmar, gdyby się okazało, że wybraliśmy źle. I jakie błogosławieństwo, gdybyśmy dokonali właściwego wyboru. Jeśli jesteś związany z kimś na stałe ,zadaj sobie następujące pytania:
1. Czy osoba, z którą jestem ,jest moim najlepszym przyjacielem?
2. Czy łączy nas wiara i te same wartości? Jeśli odpowiedź brzmi nie, oznacza to, że prędzej czy później dojdzie do konfliktu i rozstania.
3. Czy rodzina i przyjaciele akceptują nasz związek?
4. Czy jestem gotowy na poświęcenie się do końca życia? Małżeństwo to nie próba. Jeśli więc nie jesteś w stanie podjąć zobowiązania na całe życie, z całą pewnością dojdzie do rozwodu.
5. Czy chcę, aby wybrana osoba stała się rodzicem moich dzieci?
6. Czy budząc się każdego dnia rano, chcę być z moim partnerem, czy wciąż przekonuję siebie, dlaczego lubię spędzać z nim czas?

Jeśli na wszystkie z powyższych pytań, udzielisz odpowiedzi twierdzącej, może to oznaczać, że znalazłeś odpowiednią osobę. Jeśli nie, może byłoby lepiej, gdybyś troszeczkę zwolnił, a może nawet zakończył ten związek. Jednakże, przede wszystkim, poszukaj poprzez modlitwę woli Bożej, aby Bóg mógł Ci pomóc w podjęciu tak ważnej życiowej decyzji.

Druk