JEZUS JEST ŚWIATŁEM, KTÓRE JEST W STANIE POKONAĆ WSZELKIE CIEMNOŚCI

20.09.2020

“Ja jako światłość przyszedłem na świat, aby nie pozostał w ciemności nikt, kto wierzy we mnie." Ewangelia Św. Jana 12:46

Znalazłeś się kiedykolwiek w sytuacji, gdy ciemność była tak potężna, że światło nie było w stanie jej przeniknąć? Pamiętam, jak pewnego razu zwiedzałem jaskinię. Wszystkie światła były wyłączone i nie byłem w stanie dostrzec niczego. Nie byłem w stanie nawet zobaczyć mojej ręki, którą trzymałem tuż przed oczyma! Wtedy, nasz przewodnik po prostu zapalił zapałkę. Jedną zapałkę. Wtedy dopiero byliśmy w stanie podziwiać jaskinię. Żadna ciemność nie jest w stanie pokonać światła.

Jezus mówi nam, że to On jest światłem świata. To On jest ucieleśnieniem wiedzy na temat jak poznać Boga i jak prawidłowo prowadzić nasze życie. Może Ci się wydawać, że Twoje życie ogarnia ciemność. Być może czujesz się zdumiony, faktem, iż nie znasz odpowiedzi na pytanie jak żyć. Istnieje rozwiązanie na Twoje bolączki. Zaproś Jezusa do swojego życia. Sprawi On, że światło na nowo zapłonie w Twoim życiu bez względu na to, jak wielkiej doświadczyłeś w nim ciemności. Twoje życie ponownie nabierze sensu oraz przepełni Cię uczucie nadziei i zrozumienia.

Mam jeszcze więcej dobrych wieści. Jezus twierdzi również, że jeśli tylko w Naszym życiu znów zabłyśnie światło, będziemy mogli być światłem dla innych osób, dla ludzi wskazanych przez Niego. Będziemy mogli wskazać im drogę od ciemności ku światłu – światłu Chrystusa.