Koniec świata

11.06.2022

„Pan wcale nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, jak niektórzy sądzą. Jest tylko wobec was cierpliwy i nie chce, aby ktokolwiek zginął. Pragnie by wszyscy się nawrócili.” – Drugi List św. Piotra 3:9

Wiele się ostatnio mówi na temat końca świata. Filmy takie jak „Armagedon” zakładają katastroficzną wersję końca świata poprzez zderzenie Ziemi z gigantycznym meteorem. Niektórzy martwią się dziurą ozonową i skutkami globalnego ocieplenia. Jeszcze inni obawiają się ewentualnego dostępu terrorystów do broni nuklearnej.

Co Ty myślisz na ten temat?

Bóg raz zniszczył świat poprzez potop z powodu tego, że ludzie stali się aż tak źli. Stwórca nie mógł już dłużej na to patrzeć. W Piśmie Świętym czytamy o tym, że w czasach ostatecznych Bóg ponownie zniszczy świat ogniem. Jest jednak powód, dla którego jeszcze tego nie zrobił. Zastanów się nad Jego słowami: „Pan wcale nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, jak niektórzy sądzą. Jest tylko wobec was cierpliwy i nie chce, aby ktokolwiek zginął. Pragnie by wszyscy się nawrócili”.

Czy te słowa mogą być skierowane do Ciebie? Bóg chce, aby wszycy mogli Go poznać, ale Jego cierpliwość się kiedyś skończy z powodu zła na świecie. Kiedy tak się stanie, jak myślisz, po której będziesz stronie?