ZWYCIĘŻAJ

30.08.2021

"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." - List Św. Pawła do Filipian 4:13

Zastanawiałeś się kiedyś nad kwestią, dlaczego niektórzy ludzie stają oko w oko z różnego rodzaju wyzwaniami, jakie napotykają na swojej drodze, a inni nie?

Słyszałeś kiedyś opowiadanie o Dawidzie i Goliacie?

Największym wyzwaniem dla Dawida zawsze był Goliat. Miał on ponad dwa i pół metra wzrostu i napawał strachem wszystkich swoich wrogów. Pomimo tego nastoletni pasterz pragnął go pokonać.Ludzie uważali go za szaleńca, lecz on był pełen wiary w Pana i pamiętał ,jak w przeszłości Bóg dodał mu siły.

Powiedział: „Przyszedł lew lub niedźwiedź, i porwał jagnię z trzody. Wtedy ja biegłem za nim, pokonałem go i wyrywałem je z paszczy jego. Pan, który mnie wyrwał z mocy lwa, czy niedźwiedzia, wyrwie mnie też z ręki tego Filistyńczyka.”

I tak też się stało. Dawid zabił Goliata. Zmierzył się z olbrzymim wyzwaniem i odniósł zwycięstwo, ponieważ każdego dnia wierzył.
Dlatego gdy nadejdzie czas, że będziemy zmuszeni stawić czoła wyzwaniom, będziemy gotowi, jeśli tylko zawierzymy całkowicie Bogu. Nawet zmagając się z rutynowymi pracami domowymi. Wiara ,okazana właśnie w najbłahszych sytuacjach ,sprawi, że odniesiemy sukces, gdy przyjdzie do stawienia czoła największym wyzwaniom w naszym życiu.