Myśl dnia

“Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.” – Ewangelia wg. św. Mateusza 5:16

Kościelna hipokryzja

Żyjemy w kraju,w którym według statystyk większość obywateli utożsamia się z chrześcijaństwem. Dlaczego więc wpływ chrześcijaństwa na codzienne życie jest często tak mało widoczny?

Badania wskazują, że o ile większość osób w polskim społeczeństwie uznaje wartości chrześcijańskie jako swoje własne, to na poziomie praktyki dominują wartości pragmatyczne. To ma duży wpływ na to, jak chrześcijaństwo jest praktykowane w codziennym życiu. Czasami można mieć wrażenie, że wyznawane wartości nie mają wiele wspólnego z praktyką, co z kolei przekłada się na to ,jak Kościół jest postrzegany w społeczeństwie.

Powołaniem ludzi wierzących jest to ,aby być światłem i żyć w taki sposób, który będzie przynosił chwałę Bogu. Na ile Twoje życie jest odzwierciedleniem wartości, które wyznajesz? Co mogą powiedzieć o Tobie twoi sąsiedzi, współpracownicy, przyjaciele i rodzina? Warto się nad tym zastanowić.

Druk