KTO CIĘ ZNA NAJLEPIEJ?

29.03.2024

Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię. – Księga Jeremiasza 1:5

Kto tak naprawdę zna Ciebie, twoje myśli i tajemnice, które chowasz przed innymi? Czy masz kogoś, z kim dzielisz się swoimi najgłębszymi przemyśleniami? Niektórzy pewnie odpowiedzą, że tą osobą jest ich współmałżonek lub najlepszy przyjaciel. Choć może myślisz, że dobrze siebie znasz i ludzie wokół również widzą Ciebie takim ,jakim jesteś, nikt nie zna Ciebie lepiej od Tego, który Cię stworzył. Bóg mówi: “Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię.” Aby poznać siebie tak naprawdę i odkryć sens swojego istnienia, potrzebujemy bliskiej więzi z tym, który zna nas najlepiej.

Dobrą nowiną jest to, że Bóg zna nas najlepiej i kocha bardziej niż ktokolwiek inny. On zna nasze grzechy i upadki, a pomimo to nieustannie kocha nas. Mamy przywilej budowania osobistej więzi z naszym Stwórcą poprzez wiarę w Jezusa Chrystusa. To jest więź, która jest wieczna i jeśli się na nią zdecydujesz, będzie Cię prowadzić do lepszego poznania samego siebie i twojej roli w świecie.