PODEJMOWANIE DECYZJI

28.03.2024

“Podkreślał, że już koniec czekania, nadeszło Królestwo Boże, czas opamiętać się i zaufać tej dobrej nowinie.” Marka 1:15

Życie polega na podejmowaniu decyzji.

Tak naprawdę nie zwracamy uwagi na większość decyzji, które podejmujemy – wybieramy, jakiej stacji radiowej będziemy słuchać, co zjeść na obiad lub jaki film wybrać. Nie spędzamy godzin na zadręczaniu się takimi decyzjami. Wybór sam się pojawia, dokonujemy go i przez większość czasu po prostu kontynuujemy nasz dzień.

Są też takie chwile, kiedy decyzja wydaje się ważniejsza – jak wybór kariery, wybór domu lub wybór współmałżonka. Są to rodzaje decyzji, które mogą nie dać nam spać w nocy; skłaniają nas nawet do szukania rady u innych i starannego rozważenia różnych opcji.

Duże czy małe, zawsze coś decydujemy. Ale duzi i mali nie są od siebie odizolowani. W rzeczywistości każda mała decyzja jest w rzeczywistości odzwierciedleniem większej.

Innymi słowy, życie składa się z wielkich decyzji realizowanych w małych wyborach. Oto tylko jeden przykład:

Małżeństwo to duży wybór. W jednej chwili zobowiązujesz się przed Bogiem i innymi ludźmi do szanowania swojego męża lub żony, bez względu na to, co może cię spotkać.

To ważna decyzja.

Ale dzisiaj masz szansę urzeczywistnić tę decyzję na wiele sposobów:

  • Czy zadasz troskliwe pytania dotyczące codziennych zajęć i uczuć współmałżonka?
  • Czy będziesz im służył, wykonując niektóre z obowiązków, których nienawidzą?

Wszystkie te małe wybory są tylko odzwierciedleniem większej decyzji, którą już podjąłeś w dniu ślubu. .

Możesz naprawdę spojrzeć na każdy mały, codzienny wybór, taki jak ten: Zadaj sobie pytanie: „Jaka ważniejsza decyzja kryje się za mniejszym wyborem, którego dokonuję teraz?” Pamiętaj, że tak naprawdę nie ma małych wyborów. Każdy z nich odgrywa znaczącą rolę w ogólnym kierunku twojego życia.

W rzeczywistości możesz utrzymać tę samą dynamikę w swojej wierze.

Wierzyć w Jezusa? To duży wybór.

Biblia przedstawia nam to w postaci dwóch bliźniaczych wież relacji z Chrystusem. Te dwie wieże, fundamentalne filary tego, co to znaczy być w porządku z Bogiem, są podsumowane w tych słowach:

Pokutujcie i wierzcie.

Wielki wybór pokuty polega na tym, że raz na zawsze decydujesz się pokutować za swoją naturalną skłonność do rządzenia własnym życiem.

Duży wybór wiary polega na tym, że wierzysz, że Jezus jest Panem wszystkiego, łącznie z tobą .

Dzisiaj ty i ja będziemy mieli niezliczone możliwości, aby urzeczywistnić te wielkie decyzje poprzez mnóstwo znacznie mniejszych.

Możliwe, że dokonałeś już kilku ważnych wyborów. Ale czy dokonałeś najważniejszego wyboru, jakiego kiedykolwiek dokonasz – wyboru pójścia za Jezusem?

Dziś tysiące razy będziemy wybierać, czy pokutować i wierzyć na wiele małych sposobów.

Każda decyzja, duża lub mała, należy do Ciebie.

Co zdecydujesz.