GŁÓD I PRAGNIENIE PRAWOŚCI

7.01.2025

„Szczęśliwi złaknieni, spragnieni sprawiedliwości, gdyż oni będą nasyceni.”. – Mateusza 5:6

Według Jezusa satysfakcję znajdują ci, którzy łakną i pragną sprawiedliwości.

Ale co to oznacza głód i pragnienie prawości? Najpierw spójrzmy, czym NIE JEST. Głód i pragnienie sprawiedliwości nie jest :

  • Zarabianie na zbawienie – „Naprawdę bardzo się staram, aby czynić dobro, abym mógł być wystarczająco dobry, aby się zmierzyć”. Dlaczego nie? Ponieważ Biblia mówi, że to niemożliwe. Nie ma nikogo sprawiedliwego – nawet jednego.
  • Manipulowanie Bogiem, aby uzyskać to, czego chcemy – „Ponieważ bardzo staram się postępować właściwie, Bóg powinien odpłacić mi pragnieniami mojego serca. To jest karma”. Tego nie ma w Biblii. Nigdzie w Biblii nie jest napisane, że Bóg pomaga tym, którzy sami sobie pomagają. Ale raczej, że Bóg pomaga tym, którzy przyznają, że są bezradni.

Głód i pragnienie sprawiedliwości są zakorzenione i ugruntowane w łasce. Oznacza to, że posmakowałem i zobaczyłem, że nic na tym świecie nie zbliża się do tego, co Bóg dobrowolnie dał mi w Chrystusie Jezusie. Nie ma to nic wspólnego z tym, jak występuję i co osiągam. Chodzi o delektowanie się i cieszenie się tym, co zostało za darmo podarowane. 

Izajasz 55: 1 mówi: „ Wszyscy spragnieni, przyjdźcie po wodę! Wy, którzy nie macie pieniędzy, przyjdźcie, kupujcie i jedzcie! Tak, przyjdźcie, kupujcie wino oraz mleko! Pieniędzy nie trzeba, nie musicie płacić.”

Oto bogaty pokarm łaski. Nie można go kupić. Można go otrzymać tylko za darmo.

To rozpoznanie tego, kim jesteśmy w naszej potrzebie Zbawiciela. To zrozumienie łaski i miłosierdzia, które zostały nam wylane. To widzieć i smakować to, co Bóg uczynił dla nas w Chrystusie Jezusie. Nie wiem jak ty, ale tego właśnie chcę. To jest tęsknota mojego życia. Chodzić w hojnej łasce i miłosierdziu mojego kochającego Zbawiciela!

Zadowolenie, które można znaleźć w darze Jezusa Chrystusa i Jego sprawiedliwości, jest nie z tego świata. To jedyna rzecz, która naprawdę zaspokoi najgłębsze tęsknoty naszych serc.

 

Adaptacja kazania wygłoszonego przez starszego pastora George’a Wrighta, starszego pastora z kościoła baptystów Shades Mountain