O nas

Kim jesteśmy

Prosto z Serca jest projektem ekumenicznym realizowanym we współpracy z Dolnośląskim Oddziałem Polskiej Rady Ekumenicznej, Ewangelikalną Wyższą Szkołą Teologiczną oraz Wrocławską Kurią Metropolitarną Kościoła Rzymskokatolickiego. Należymy do różnych wspólnot chrześcijańskich, a tym, co nas łączy, jest wiara w Boga, który objawia się w Piśmie Świętym.

Naszym celem jest inspirowanie ludzi do odkrywania aktualności prawd zawartych w Biblii. Jako środek przekazu wybraliśmy radio i internet, ponieważ uważamy, że ten sposób możemy najlepiej dotrzeć do świadomości współczesnego człowieka.

Naszymi spotami radiowymi pragniemy zachęcić do głębszej zadumy, jednak bez uciekania od codziennej prozy życia. Dlatego też staramy się nadawać w porze gdy większość osób udaje się do pracy lub z niej wraca. Chcemy, by osoby te słuchając radia, poświęciły też swój czas na chwilę przemyśleń o rozpoczynającym się lub mijającym dniu. Chcemy zachęcić, by w tej zadumie pójść o krok dalej, głębiej.

Skąd jesteśmy

Inicjatywa „Prosto z Serca” powstała w głowie Bryant’a Wright’a ponad 25 lat temu. Wkrótce pomysł ten zaczął się rozwijać i nabierać konkretne kształty. Bryant rozpoczął swoją działalność poprzez lokalne radio w Atlancie, lecz wkrótce jednominutowe teksty „Prosto z Serca” pojawiły się w innych stacjach. Obecnie na terenie całego USA jest ponad 100 takich stacji. „Prosto z Serca” w USA emituje również krótkie programy w stacjach telewizyjnych.

„Prosto z Serca” działa również w Indiach. Tam inicjatywa ta współpracuje z BBC, a każdego dnia spotów Prosto z Serca słucha ponad 20 milionów osób.

W Polsce „Prosto z Serca” zaczyna swą działalność od miasta Wrocławia.

Aby dowiedzieć się więcej o „Prosto z Serca” na świecie odwiedź:
www.rightfromtheheart.org

Głos Prosto Z Serca

WojtekGłosu spotom Prosto z Serca udziela Wojciech Kowalewski. Jest on pastorem II Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów we Wrocławiu. Jest również współzałożycielem i członkiem rady Centrum Edukacji Liderów. Wojciech angażuje się w wiele inicjatyw społeczno-kulturowych.

Wojciech Kowalewski uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Walii w Cardiff. Jest kierownikiem zakładu misyjno-społecznego Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu, wykładowcą i autorem wielu publikacji naukowych. Zajmuje się badaniem dynamiki relacji pomiędzy chrześcijaństwem a współczesną kulturą w różnych jej wymiarach.

Aby przeczytać jedną z ostatnich jego publikacji, odwiedź:
Sacrum na sprzedaż? O poszukiwaniu Boga w erze konsumpcjonizmu

Wojciech jest również szczęśliwym mężem i ojcem.