Lojalność i poświęcenie

15.08.2021

„...dokąd Ty pójdziesz i ja pójdę; gdzie ty zamieszkasz i ja zamieszkam; lud twój 'lud mój, a Bóg twój' Bóg mój."

- Księga Rut 1:16

Lojalność to cenny dar. Wielu ludzi się z tym zgadza, ale niewielu ją posiada. Zauważamy to szczególnie wówczas, gdy nie układa nam się w życiu. Są jednak rzeczy cenniejsze niż wierność drugiego człowieka. Trzeba o tym pamiętać ,zwłaszcza wtedy, kiedy mamy wrażenie, że wszyscy obrócili się przeciwko nam.
Lojalność może przybierać rozmaite formy i wynikać z różnych powodów. Na przykład w relacjach z teściami – zdarza się, że są one naprawdę trudne, ponieważ jedynym powodem, naszej lojalności jest miłość do tej samej osoby. Kiedy ona przemija, nasz związek z teściami również się kończy.

Rut to jedna z najbardziej inspirujących kobiet w Biblii. Jej teściowa, Noemi, straciła męża i dwóch synów jeden z nich był poślubiony Rut. Po tej tragedii Noemi usłyszała od swojej synowej następujące słowa: „Albowiem dokąd ty pójdziesz,tam i ja pójdę ,gdzie ty zamieszkasz i ja zamieszkam, lud twój“ lud mój, Bóg twój – Bóg mój, gdzie ty umrzesz tam i ja umrę i tam pochowana będę. Rut dotrzymała swojej obietnicy i pozostała z teściową do końca. Lojalność to cenny dar, zwłaszcza, gdy nie układa nam się w życiu.