Myśl dnia

„Mężowie miłujcie żony swoje…” – List Św. Pawła do Kolosan 3:19

MĘŻOWIE MIŁUJCIE ŻONY SWOJE

Mężowie, nasze żony najbardziej potrzebują od nas miłości. Jednak istnieje kilka jej aspektów, które nie przychodzą mężczyznom naturalnie. Kobiety oczekują romantyczności, poświęcenia im uwagi oraz okazania sympatii. Wiem, co w tym momencie niektórzy z was myślą: „Taa, ja lubię seks, więc jestem w stanie sprostać potrzebom żony. I jeśli właśnie tak myślisz, to w ogóle nie masz pojęcia, o czym mówię.”

Dobry mąż wie, że dla żony romantyczność i okazywanie uczuć, to coś więcej niż seks. Chodzi o to, jak traktujesz swoją żonę przez cały dzień. Ważne jest na przykład mówienie jej takich słów jak „Kocham Cię”, czy „Potrzebuję Cię.” Słuchanie żony też jest bardzo istotne. A także pamiętanie o ważnych datach, jak na przykład rocznica urodzin czy Dzień Świętego Walentego. Również randki, na które umawiamy się w ciągu tygodnia albo wieczorne spotkania. To czas, w którym zakochujemy się na nowo.

Słowa Boże mówią: „Mężowie miłujcie żony swoje.” Tylko pamiętaj, że miłość to romantyczność, okazywanie sympatii i poświęcenie uwagi żonie, a nie tylko seks.

Druk