NAJLEPSZY SPOSÓB NA być dobrym rodzicem

29.03.2016

"A zatem niechaj i każdy z was miłuje żonę swoją, jak siebie samego, a żona niechaj poważa męża swego." - Ef. 5:33

Najlepszym sposobem na to by być dobrym rodzicem jest dla taty by kochać mamę, a dla mamy by kochać tatę. Nic nie daje dziecku większego bezpieczeństwa niż świadomość, że mama i tata naprawdę się kochają. Kiedy miłość jest okazywana w codzienności, dziecko wzrasta w poznaniu jak Bóg pragnie kochających  się rodzin i tego by ludzie kochali i szanowali siebie nawzajem. Dziecko czuje się bezpiecznie w domu rodzinnym gdzie może otrzymywać emocjonalne wsparcie i miłość od swoich rodziców.

Jeśli jesteś rozwiedziony, możesz myśleć: „Cóż, mnie to już nie dotyczy.” Faktycznie, jest w tym zawarta nawet większa wiadomość dla rozwiedzionych rodziców. Staraj się nigdy nie podważać byłego współmałżonka w oczach twojego dziecka. Możesz odczuwać, że twoje  komentarze są w pełni uzasadnione, ale twoja krytyka gasi ducha dziecka.  Tożsamość każdego dziecka opiera się w dużym stopniu o więź z mamą i tatą.  Pamiętaj, kiedy krytykujesz twojego byłego małżonka przed dzieckiem, faktycznie krytykujesz pośrednio swoje dziecko.

Najlepszą rzeczą jaką mogą zrobić rodzice jest okazywanie sobie miłości.  Ale jeśli ta miłość  wygasła, tymbardziej ważnym dla dziecka jest to aby mama i tata umieli sobie okazywać szacunek.