Myśl dnia

” Oczy twoje widziały, gdy byłem jeszcze w zarodku; w Twej księdze były zapisane wszystkie dni przeznaczone dla mnie, gdy jeszcze żaden z nich nie istniał!”Ps 139:16

NAJTRUDNIEJSZE PYTANIE

Nie ma trudniejszej sytuacji w rodzinie niż śmierć dziecka. Jak można udzielić zadowalającej odpowiedzi pogrążonym w żałobie rodzicom, którzy pytają, dlaczego?

Z ludzkiej perspektywy bardzo trudno jest zrozumieć, kiedy umiera osoba w młodym wieku. Faktem jest, że nikt z nas nie zna liczby dni swojego życia. Tylko Pan Bóg to wie. Żyjemy w świecie zanieczyszczonym przez grzech i jest wielu niewinnych ludzi, którzy cierpią z tego powodu. Nie wszyscy z nas będą żyć bardzo długo; niektórzy kilka tygodni, inni dziesięć lat, czterdzieści, pięćdziesiąt, sto lat. Ufając, że to Bóg wyświęcił liczbę naszych dni, możemy się z tym zgodzić nawet wtedy, kiedy dziecko idzie do nieba. Możemy być tego absolutnie pewni, że dzieci pójdą do nieba, co może także dać pociechę w czasie żałoby. Czy możesz wyobrazić sobie niebo bez młodych dzieci? Jest wieczny cel i plan, którego nie możemy w pełni zrozumieć będąc po tej stronie nieba. Możemy jednak być pewni, że Bóg ma doskonały plan. Pewnego dnia zrozumiemy – w wieczności. Kluczem jest zaufanie Bogu, nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że to nie ma sensu.

Druk