NASZ DOM W NIEBIE

2.09.2020

A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.  Jana 14:3

Jak wygląda niebo? Większość z nas ma jakieś wyobrażenie tego miejsca.

Najczęściej spotykanym wyobrażeniem nieba jest miejsce w chmurach gdzie wszyscy noszą białe szaty i nie robią nic innego jak grają na harfach z głupkowatym uśmiechem na twarzy. Z pewnością tak tam nie jest. To by była koszmarna nuda!

Jak więc to miejsce wygląda? Jezus niewiele o tym mówił, ale powiedział: „W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.” Jakie jest niebo? Jest jak dom z kochającym Ojcem. Będziemy czuli się tam bezpiecznie. Otrzymamy stałe schronienie i miejsce do zamieszkania. Nie będzie tam smutku i bólu. Będziemy się stale radować uwielbiając naszego Niebieskiego Ojca. Każdy z nas nosi w sobie pragnienie znalezienia domu. Niebo jest właśnie takim domem jakim powinien być z kochającym Ojcem i ukochanymi osobami.

Skąd możesz mieć pewność, że trafisz do takiego domu? Czy jest jakaś mapa albo zasady, których należałoby przestrzegać? Nie, to wszystko jest przez osobę Jezusa Chrystusa. Kiedy mówił o domu w niebie dodał także, że jest jedyną drogą dla nas byśmy prawdziwie dotarli do domu.