Myśl dnia

“A poza tym, bracia, prosimy was i napominamy w Panu Jezusie, abyście stosownie do otrzymanego od nas pouczenia, jak macie postępować i podobać się Bogu, jak zresztą postępujecie, abyście tym bardziej obfitowali.”1Tes 4:1

O MAŁY WŁOS

Za każdym razem, gdy oglądam Olimpiadę, dziwi mnie, jak mała różnica dzieli zwycięzcę od przegranych. Różnica jest nieznaczna. W niektórych wyścigach wynosi ona zaledwie jedną lub dwie setne sekundy. A mimo to zapamiętujemy tylko zwycięzcę, a o innych zawodnikach zapominamy.

W prawdziwej grze, jaką jest życie, różnica między byciem przegranym a zwycięzcą pozornie wydaje się znikoma. Musimy włożyć wysiłek, by na mecie nie okazać się przeciętniakiem tylko wygranym.

Ponieważ życie jest wielkim wyzwaniem dla każdego z nas pomyśl o swojej więzi z Bogiem. Odkryjesz wtedy od kogo zależy Twoje życie w wieczności. Wiara w Boga daje nam siłę oraz charakter, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć sukces. Pamiętajmy, że różnica pomiędzy wspaniałym a przeciętnym jest olbrzymia i ujawni się na “mecie.”

Druk