ZAMIENIANIE ZŁA W DOBRO

21.01.2021

"Wy wprawdzie knuliście zło przeciwko mnie, ale Bóg obrócił to w dobro, chcąc uczynić to, co się dziś dzieje." - Rdz 50:20

Jedna z historii opisanych w Biblii opowiada o życiu Józefa, synu Jakuba. Był on umiłowanym synem swego ojca, znienawidzonym przez swoich dziesięciu starszych braci. Sprzedali oni Józefa i uczynili go niewolnikiem, a ojcu powiedzieli, że zginął i został pożarty przez dzikie zwierzęta.

To, co jest tak zadziwiające w Józefie, to fakt, że nigdy się nie poddał i nie zwątpił w Boga. Nawet po tym jak doświadczył ogromu nieszczęść został niesprawiedliwie oskarżony i wrzucony do więzienia. Pewnego dnia zawołano Józefa, aby zinterpretował sen faraona. Gdy to uczynił, nominowano go na stanowisko zarządcy Egiptu. Jego zadaniem było ustrzec ludzi przed głodem.

Józef ocalił od głodu wielu ludzi, w tym swoich braci, tych samych, którzy go zdradzili. Kiedy dowiedzieli się kto piastuje urząd zarządcy zaczęli obawiać się o swoje życie. Ale Józef przebaczył im i powiedział: „zło, które wy mi wyrządziliście, Bóg obrócił w dobro.”

Jakie niesamowite świadectwo wiary i przebaczenia! Jest to wspaniały przykład dla nas wszystkich.