Myśl dnia

“Ofiarą Bogu miłą jest duch skruszony, sercem skruszonym i zgnębionym nie wzgardzisz, Boże” – Psalm 51:19

ODBIJANIE SIĘ OD DNA

Czy walczysz z kryzysem życiowym powodowanym przez wadę charakteru, niedyskrecję lub niewłaściwe decyzje?   Zastanów się nad problemami, w które wplątał się Mojżesz. W wieku 39 lat posiadał wysoki status społeczny, bogactwo, edukację – wszystko to jako adoptowany syn  najwybitniejszego człowieka na świecie – Faraona. Był on na szczycie całego społeczeństwa…  i wtedy zamordował Egipcjanina gdy zobaczył, że ten bije niewolnika. Zakopał ciało i myślał, że uda mu się uniknąć kary. Jednak następnego dnia wszystko wyszło na jaw i Mojżesz musiał uciekać na pustynię. W ciągu jednego dnia jego życie uległo dramatycznej zmianie od eleganckiego świata do koczowniczego trybu życia na pustyni.

Mojżesz prawdopodobnie myślał wtedy, że to już koniec jego życia i nie ma szans by kiedykolwiek znowu robić coś znaczącego. Chociaż to co zrobił było złe, Bóg nie porzucił go. Wręcz przeciwnie, Bóg  obrócił to na dobre i wykorzystał tą sytuację aby przygotowywać Mojżesza do wypełnienia wyzwania jego życia – wezwać faraona by uwolnić hebrajskich niewolników.

Może utożsamiasz się z tym przez co Mojżesz przeszedł. Bez względu na to jak ciężkiego upadku doświadczyłeś, jak poważna jest wada charakteru, z którą się zmagasz albo ile trudności cię obecnie przygniata –  nie poddawaj się. Zwróć się do Pana Boga w postawie zaufania i pozwól aby to On zrobił coś potężnego w twoim życiu. Niech Bóg rozwija  w tobie wszystko co dla ciebie zaplanował. Tak jak w przypadku Mojżesza, Bóg ma wielkie plany dla twojego życia.

Druk