PIEKŁO

10.09.2020

Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego.  2 Tes.1:9

Ostatnie ankiety przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych przez FOX News wykazują, że 9 na 10 Amerykanów (91%) wierzy w Boga i prawie tyle samo wierzy w niebo (87%). W dodatku 84% mówi, że wierzy w cuda a 79% w anioły.

A jak w tym zestawieniu wygląda wiara w piekło? Zaskakująco, bo aż prawie trzy czwarte Amerykanów (74%) mówi, że wierzy w piekło- najwięcej osób nie wierzy w to, że zmierza w jego kierunku. To jest tylko miejsce dla czarnych charakterów.

Zła wiadomość jest taka, że Słowo Boże mówi, że jeśli ktokolwiek raz zgrzeszy od razu jest oddzielony od Boga.  Tylko raz!  Jeśli umrzemy bez odpuszczenia naszego grzechu, piekło będzie naszym przeznaczeniem – nieważne jak dobrzy jesteśmy – dla Boga musimy być bezgrzeszni aby wejść do Nieba. Tylko jedna osoba to zrobiła- Jezus.

Piekło to po prostu stałe odłączenie od Boga z powodu naszego grzechu.  Dlatego właśnie wiara w Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela i naśladowanie Jego jest dla nas tak Dobrą Nowiną!  Jesteśmy uratowani od grzechu ponieważ Chrystus wycierpiał za nas na krzyżu. Tak, jesteśmy uratowani od piekła!  Dzięki wierze naszym nowym domem stanie się kiedyś Niebo. Jest to dar dla wszystkich grzeszników jeśli tylko wierzymy.

Nie przegap tego.