PIERWSZE KUSZENIE

28.10.2019

“I rzekł (wąż) do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?” - Pierwsza Księga Mojżeszowa 3:1

Pomówmy o pokusie. Cofnijmy się w czasie, i pomyślmy o tym pierwszym, i największym kuszeniu – kuszeniu Ewy w Raju przez szatana. Czytałeś może kiedykolwiek fragment z Biblii, zatytułowany Genesis? Fragment podnosi następujące kwestie:

1. Zadaje pytania o wiarygodności słowa Bożego.
2. Następnie opisuje, w jaki sposób uczucie wątpliwości została zasiane w Ewie.
3. Opisuje moment, w którym Ewa odpowiada szatanowi, że nie można jej zjeść owocu, bo w przeciwnym razie umrze, szatan chytrze odpowiada „Na pewno nie umrzecie.”

Największy kłamca miał czelność oskarżyć Boga o kłamstwo. Sprawił, że ludzie uwierzyli jemu a nie dowierzali słowom Bożym.

Pomyśl o pokusach, jakie czyhają na Ciebie w Twoim własnym życiu. Z reguły, jest to wybór pomiędzy tym, co uważamy za dobre dla nas od Tego, co jest ważniejsze dla Boga.

Zarówno dla Ewy jak i dla nas wszystkich, ulegnie pokusie zaczyna się wtedy, gdy zaczynamy wątpić w Biblię jako źródło, w którym znajdziemy najlepszy sposób na życie. Popadamy wtedy w kłamstwa i niedopowiedzenia, jakie rządzą tym światem.