Myśl dnia

„Będzie u was jedno prawo...gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem Waszymâ." - Leviticus 24:22

Legalizm

Legalizm nie jest prawdziwa wiarą, choć jest z nią często mylony. Jednak samo przestrzeganie reguł stworzonych przez człowieka nie jest rzeczywistą religią. Prowadzi tylko do przygnębienia, żalu i niepotrzebnego poczucia winy. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia nie tylko z religijnymi legalistami, ale i z formalistami świeckimi. „Policja tolerancji” i „gestapo poprawności politycznej” gwałtownie narzucają stworzone przez człowieka, w dobrej intencji, reguły. Rezultatem tego jest smutek i zniechęcenie człowieka wierzącego.

Jeśli cierpisz z powodu legalizmu, mam dla Ciebie dobre wieści. Jezus walczył z nim przez cały czas swojej służby. On rozumie Twój ból. Chce Cię przed nim ochronić, tak jak chce Gię ochronić przed występkiem.

Chrystus wyjaśni Ci, co Bóg nazywa grzechem i sprawi, ze będziesz chciał Go słuchać. Przykazania Boże czynią nasze życie lepszym. Legalizm, stworzony przez człowieka, zniewala nasze życie. Jedyną droga, aby poznać różnicę, jest patrzenie na Jezusa poprzez Słowo Boże. Odkryjesz wtedy prawdę, która Cię wyzwoli.

Druk