Myśl dnia

“A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł. ” – Rdz.3:6

PIERWSZY GRZECH

Grzech zaczął się w rajskim ogrodzie, kiedy diabeł skusił Adama i Ewę, aby byli nieposłuszni Bogu. W jaki sposób przekonał ich do grzechu? Powiedział im, że Słowa Boga nie są godne zaufania. Upadek pierwszych ludzi zdarzył się, kiedy Adam i Ewa przyjęli słowo szatana, że Bóg jest kłamcą. I po dzień dzisiejszy, kluczowym punktem ataku diabła jest odciągnięcie nas daleko od woli Boga przez atakowanie Jego Słowa – pewności i autorytetu Pisma Świętego. Kiedy szatan odnosi w tym sukces, wtedy człowiek zaczyna czynić z siebie boga zaczynając robić to, co jest dobre w jego własnych oczach.

Grzech zaczął się, kiedy Adam i Ewa zdecydowali się przestać ufać Bogu i zaczęli bawić się w boga we własnym życiu. Pozwolili żeby ich własne pragnienia zastąpiły Słowo Boże. Niestety grzech ten stał się jarzmem w życiu każdego człowieka i, z czasem, spowodował, że człowiek jest w stanie zracjonalizować, usprawiedliwić i wykonać nawet najohydniejsze akty zła.

A co z tobą? Jak radzisz sobie wobec pokus i decyzji, słuchasz Słowa Bożego i jesteś posłuszny, czy wolisz pozwalać szatanowi usprawiedliwiać twoje własne żądze? Jest tylko jedna droga. Ona jest najlepsza. Inna droga wprowadza tylko chaos.

Druk