Myśl dnia

“Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się poprzez odnawianie umysłu…”List św. Pawła do Rzymian 12:2

Pogoń za szczęściem

Pogoń za szczęściem jest czymś, co charakteryzuje życie wielu osób we współczesnym świecie. Zapytani o źródło szczęścia ludzie odpowiadają w różnorodny sposób. Dla jednych są to osiągnięcia w życiu zawodowym, pozycja czy prestiż społeczny. Dla innych źródłem szczęścia jest rodzina, życie osobiste lub spełnienie marzeń.

Mam jednak złą wiadomość. Jeżeli pogoń za szczęściem jest Twoim najważniejszym celem,to tak naprawdę możesz łatwo się zawieść. Pogoń za szczęściem może się stać bardzo samolubnym działaniem, a to nigdy tak naprawdę ostatecznie nie prowadzi do szczęścia.

A co Pismo Święte mówi na ten temat? “Moim szczęściem jest być blisko Boga…” Czy zastanawiałeś się nad sczęściem w ten sposób? Postaraj się zbliżyć do Boga – nie poprzez swoją religijność, ale poprzez budowanie codziennej bliskiej więzi z Nim.

Jak to możliwe? Po prostu przyjdź do Niego w modlitwie, rozmawiaj o tym, jak się czujesz, co Ciebie boli, jakie są Twoje zmagania i marzenia. Rozwijaj talenty, które są darami od Niego w twoim życiu. W tym procesie zaczniesz odkrywać szczęście w codziennym życiu, którego wcześniej być może nie dostrzegałeś. Pogoń za szczęściem zastąp pogonią za Bogiem, a odkryjesz,jak wielki wpływ będzie to miało na całe Twoje życie i postrzeganie szczęścia.

Druk