POKAŻ MI JAK BYĆ WDZIĘCZNYM

12.12.2020

„Zawsze się radujcie. Bez przystanku się módlcie. Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was. Ducha nie gaście.”  1 List św. Pawła do Tesaloniczan 5:16-19

Wdzięczność to kwestia wyboru. To stan umysłu, sposób myślenia, nastawienie i mentalność, dla której paliwem jest nasza perspektywa. Wdzięczność to nastawienie serca. W mojej rodzinie mówi się: „Sam wybierasz swoje nastawienie”

Czy żyjesz z nastawieniem wdzięczności? Czy radujesz się z wszystkiego? Wiedziałeś, że wolą Boga jest byś nauczył się co to znaczy dziękować za wszystko i żyć z sercem pełnym wdzięczności?

Oto ciekawy fenomen: w zdecydowanej większości, niewdzięczni ludzie nawet nie wiedzą, że są niewdzięczni! To pokazuje jak bardzo nasz świat jest oderwany od rzeczywistości. Skąd więc masz wiedzieć, że żyjesz we wdzięczności? Oto kilka przemyśleń, które mogą pomóc: 

  1. Czy widzisz moc działającego Boga pośród trudów życia, czy dostrzegasz tylko wyzwanie i próbę?

Bóg czyni niektóre ze swoich wielkich dzieł w naszym życiu, gdy zdamy sobie sprawę, że go potrzebujemy. Jego moc manifestuje się najwyraźniej, gdy ufamy Mu w sprawach, których nie jesteśmy w stanie kontrolować. Skupiasz się na życiowych trudnościach i przeszkodach, czy raczej ze wszystkiego radujesz się, wiedząc, że Bóg działa?

Zrozum, nie chodzi o powierzchowny uśmiech, mający robić wrażenie, że wszystko jest w porządku. Chodzi o nadnaturalną moc Boga działającego w naszym życiu tak, by objawić nam więcej Jego miłości i łaski. A wszystko to w sposób, którego nigdy nie doświadczaliśmy bez wysiłku. Bóg używa bólu, by wciągnąć nas głębiej w swoją miłość i łaskę… jeśli tylko będziemy Mu ufać. Pozwól, by te zmagania przywiodły cię do poznania prawdy!

  1. Czy jesteś wdzięczny za błogosławieństwa w twoim życiu, czy raczej zżera cię zgorzknienie na temat rzeczy, których nie masz?

Czy zauważyłeś jak łatwo jest przegapić błogosławieństwo w życiu tylko dlatego, że jesteśmy tak bardzo skupieni na tym, czego nie mamy? Jesteś wdzięczny za to, co dał ci Bóg? Nie jest ważne kim jesteś i jaka jest twoja sytuacja – każdy jeden z nas ma wiele powodów by być wdzięcznym. To kwestia dokonania wyboru. Wybierzesz by być wdzięcznym za to, co masz, czy pozwolisz okraść się z całej radości rzeczom, których nie masz ?

  1. Czy wiedziesz hojne życie, czy próbujesz utrzymać wszystko co masz?

Bóg obdarzył cię błogosławieństwami, byś był błogosławieństwem dla innych! Zaprasza cię do dzieła błogosławienia innych, bo wie, że czyniąc tak, daje ci szansę na jedną z największych radości, jakich można doświadczyć! Wdzięczne serce wybiera dawanie i życie w hojności! Jeżeli wierzysz, że wszystko, co masz zostało ci podarowane przez Boga, możesz żyć w otwartą dłonią.

  1. Czy jesteś bardziej skupiony na tym, co masz do zrobienia, niż na tym, co Jezus już zrobił dla ciebie?

Nie wiem jak jest u ciebie, ale w moim domu co rano panuje stan jak po eksplozji bomby! To 45 minut czystego chaosu i paniki! Wszyscy biegają jak wariaci i panuje ogólny nieporządek. Brak równowagi i totalna anarchia! Jak łatwo jest zacząć dzień rzucając się w wir działań i pozostawać w tym stanie od poranka aż do zachodu słońca.

Jeśli uda mi się wstać przed eksplozją, zauważam, że mam większe szanse usłyszeć podszepty Ducha tego dnia. Mam większą szansę dostrzec te rzeczy, za które powinienem być wdzięczny.

Czy przestajesz słuchać? Jest taki czas podczas twego dnia, gdy celowo się wyłączasz – moment na osobności, bez żadnych urządzeń w zasięgu ręki? Czy sięgasz do Bożego Słowa, by przypomnieć sobie dobrą nowinę Ewangelii? Czy może biegasz cały dzień w szaleńczym tempie, próbując załatwić wszystkie sprawy i nie tyle gasisz Ducha Świętego, co zapominasz być wdzięcznym?

Bóg wciąż zasiada na swoim tronie. To, co wydaje się ciężką próbą, może stać się arcydziełem Boga działającego w twoim życiu! Czy chciałbyś skupić się na tym, kim On jest i co zrobił dla ciebie? Jeśli tak, to odkryjesz jak być wdzięcznym.