Poznanie prawdy

4.09.2021

"A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy." - Ewangelia wg. św. Jana 1:14

Aby poznać Jezusa potrzebujemy zgłębiać prawdy zawarte w Piśmie Świętym, ponieważ Chrystus powiedział: „Twoje Słowo jest prawdą.” Czy wierzysz w to?

W dzisiejszych czasach niewiele osób deklaruje wiarę w absolutną prawdę, a jednak Słowo Boże wyraźnie mówi o Chrystusie, który określa siebie jako prawdę. Jezus nie mówi tutaj o prawdzie relatywnej, ale o prawdzie absolutnej. Tę prawdę można odkryć w nauczaniu i osobie Chrystusa. Nie chodzi więc tylko o religię czy kod moralny, ale bardziej o istotę tego, kim jest Jezus Chrystus. Poznając Chrystusa na kartach Pisma Świętego, zaczniemy również odkrywać prawdę, która nas wyzwoli do życia w Jego obecności.

Nie możemy poznać Chrystusa, jeśli nie jesteśmy otwarci na Jego słowa. Każdy z nas musi podjąć decyzję, czy zawierzy prawdzie zawartej w Jego nauczaniu czy też nie. Chrystus jest uosobieniem Prawdy. Bóg objawia się człowiekowi w osobie Chrystusa i każdego zaprasza do bliskiej, osobistej więzi w oparciu o Jego słowo: „Twoje słowo jest prawdą.”