Myśl dnia

“Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki.”Ewangelia Św. Jana 6:51

PRAWDZIWY POKARM DLA DUSZY

Dużo radości i satysfakcji dają mi chwile, które spędzam z moimi najbliższymi przyjaciółmi i rodziną, rozkoszując się dobrym pożywieniem, takim jak na przykład: pieczony kurczak, świeża rzodkiewka, puree ziemniaczane, makaron z serem, chleb kukurydziany czy fasola. Na samą myśl, gdy tak wam o tym mówię, aż mi ślinka cieknie.
Jednak jedynym „pożywieniem ducha” jest chleb życia. Czy kiedykolwiek go próbowałeś? Pokarm ten nie tylko syci, ale także daje radość i zadowolenie. Możesz go porównać do swojej ulubionej potrawy. Jedynie on zapewnia uczucie trwałej satysfakcji i spełnienia. Jezus mówi nam, że to On jest chlebem życia, prawdziwym pożywieniem dla ducha, ponieważ tylko On jest w stanie w pełni nas nasycić.
W noc przed ukrzyżowaniem, podczas Paschy, Jezus podzielił się chlebem ze swoimi uczniami.W trakcie Ostatniej Wieczerzy Jezus ułamał chleb i powiedział:”Bierzcie,jedzcie,to jest ciało moje za was wydane,to czyńcie na pamiątkę moją”. Wyznał również, że zostanie ukrzyżowany. Chrystus chciał, żeby każdy z nas wiedział, że On jest Chlebem Życia – jedynym pożywieniem, które naszemu duchowi przynosi radość, zadowolenie i świętość.

Druk