Problem rozwodu

21.01.2020

"Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza." - Mt 19:6

Dane statystyczne wskazują wyraźny wzrost rozwodów wśród młodych małżeństw. Staje się normą, że młodzi, wstępując w związek małżeński, od początku zakładają, że jeżeli im się nie powiedzie, to w każdej chwili mogą się rozwieść. Intercyza przedmałżeńska jest również coraz częściej praktykowana.

Pewnego razu faryzeusze zadali Jezusowi pytanie: „Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?” Na co Jezus odpowiedział: „Czy nie czytaliście, że Stwórca ich stworzył od początku jako mężczyznę i kobietę? I rzekł: Dlatego opuści człowiek swojego ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem… Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela.”

Podsumowując, Bożą intencją jest to, aby związek małżeński pomiędzy kobietą a mężczyzną był na całe życie. Kościół powinien być miejscem, gdzie małżeństwa mogą otrzymać zachętę i wsparcie do rozwoju swoich relacji. Skoro sam Stwórca jako wynalazca małżeństwa tak to zaplanował, to i my powinniśmy uchwycić się tego w naszym życiu.