Myśl dnia

"...odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone." - Ewangelia wg. św. Łukasza 6:37

Przebaczenie

Czy czasami zmagasz się z poczuciem zgorzknienia wynikającym z braku przebaczenia? Być może ktoś inny dostał podwyżkę w pracy, która według Ciebie należała się właśnie Tobie. A może jest Ci trudno przebaczyć zdradę w związku i uczucie odrzucenia wobec partnera dominuje w waszej relacji?

Pozwól, że opowiem Ci o osobie, która miała wszelkie prawo do poczucia zgorzknienia. Został oskarżony jak przestępca, choć przez całe życie mówił tylko prawdę. Jeden z jego najbliższych współpracowników zdradził go. Podczas rozprawy ludzie składali fałszywe zeznania na Jego temat. Był bity przez strażników w areszcie. Został skazany na śmierć, choć nigdy nie popełnił żadnej zbrodni. Podczas egzekucji, kiedy wielu wyśmiewało się z Niego, On modlił się słowami: “Ojcze, wybacz im ,bo nie wiedzą ,co czynią.”

Mowa tu o Jezusie Chrystusie, Osobie, która miała powody do tego, aby doświadczać poczucia zgorzknienia, a jednak wybrała drogę przebaczenia. Niech Chrystus będzie dla nas modelem do naśladowania. Proś Boga w modlitwie, aby pomógł Ci przebaczyć tym, którzy Ciebie zranili, a doświadczysz wzmocnienia, jakiego potrzebujesz.

Druk