Myśl dnia

“Szczęśliwy, kogo wybierasz i przygarniasz: mieszka on w Twoich pałacach. Niech nas nasycą dobra twego domu, świętość Twojego przybytku.”Księga Psalmów 65:5

Pytania o Kościół

Co myślisz na temat Kościoła? Czy uważasz, że jest pełny hipokryzji? Miejcem dla słabeuszy? A może wydaje Ci się, że jest to po prostu religijny klub, tylko dla ludzi o określonych poglądach?

Te zarzuty mogą być czasami prawdziwe. W końcu wspólnoty chrześcijańskie składają się z ludzi, a ludzie nie są doskonali. Niedoskonali ludzie tworzą niedoskonałe wspólnoty.

Kościół z natury swego powołania jest miejscem dla grzeszników, którzy potrzebują Boga. To jest miejce, gdzie ludzie mają wzrastać duchowo i doświadczać zachęty do życia w bliskiej więzi z Bogiem.

Dla niewierzących Kościół powienien być miejscem ,gdzie będą mogli zobaczyć ,co oznacza wiara w Boga, nie tylko w niedzielę, ale w codziennym życiu ludzi wierzących. Niech to będzie dla nas zachętą do aktywnego uczestniczenia w życiu Kościoła ,pamiętając o tym, że Chrystus jest głową Kościoła i to On ma być dla nas najwyższym wzorem.

Druk